У нас час багато хто з громадян встановлює вдома системи відеоспостереження – CCTV камери, — здебільшого, щоб захистити власне рухоме та нерухоме майно від зловмисників. Як правило, для встановлення подібного обладнання залучаються досвідчені фахівці з профільних організацій.
Втім нерідко користувачі вважають за краще заощаджувати на послугах професіоналів і монтують відеоспостереження власноруч, розміщуючи CCTV камери з огляду на власні досвід та знання у галузі сучасної домашньої безпеки (тут детальніше).
Звісно, далеко не кожен такими досвідом та знаннями володіє в достатній мірі, тому намагаючись зекономити на одному, неминуче ризикує зазнати значних збитків у іншому. Простіше кажучи, придбавши якісну й сучасну систему відеоспостереження, але не зумівши правильно встановити CCTV камери. громадянин не лише істотно обмежує її потенціальну ефективність, але й значною мірою занижує загальний рівень безпеки власного житла.
В зв’язку з цим не зайвим буде нагадати, що вирішення навіть такого, задавалося б, не надто складного завдання, як вибір місця для CCTV камери чи кількох таких камер, має велике значення для подальшого функціонування будь-якої системи відеоспостереження.
Отже, фахівці с домашньої безпеки визначають, як щонайменше п’ять основних правил, якими слід керуватися при монтажі домашньої системи відеоспостереження:
одночасне використання прихованих і видимих камер
Не слід збувати, що досвідчені зловмисники завжди ретельно вивчають кожен об’єкт, вибраний ними для атаки, у тому числі й на предмет наявності CCTV камер. Вважається, що лише сам факт їх присутності на видимому місці може запобігти незаконному вторгненню, оскільки злодії, скоріш за все, виберуть інший будинок чи квартиру, що не обладнані системою відеоспостереження. Однак, треба також розуміти, що будь-яку камеру можна вивести з ладу, особливо коли вона встановлена не надто високо і добре помітна. Таким чином, інформація з прихованих камер, розташованих грамотно та в недосяжних для непроханих гостей місцях, може допомогти виявити та знешкодити злочинців, навіть у випадках, коли їм вдалося вимкнути чи зламати видимі CCTV камери.
суцільний відеоконтроль периметра
Встановлення всього декількох камер, у першу чергу вуличного відеоспостереження, під різними кутами та в різних місцях, дає змогу забезпечити всебічне спостереження за всім периметром об’єкта, що охороняється, у тому числі за кожним входом/виходом, а також за будь-яким с місць, де можливі приховане проникнення чи пересування. Крім того, суцільний відеоконтроль прилеглої території часто дає змогу заздалегідь виявити надмірну увагу зловмисників до певного будинку, квартири, автомобіля, та попередити крадіжку ще на етапі її планування.
чим вище, тим краще
Якщо користувач, заощаджуючи свій час, розташовує CCTV камери у легкодоступному для нього ж самого місці, то можна бути впевненим, що грабіжник з такою ж легкістю зможе їх знайти та вивести з ладу. Він може забризкати об’єктив камери фарбою з балончика, перерізати кабель, щоб вимкнути живлення або відеоканал, або просто розбити – варіантів, нажаль, достатньо. Але якщо камери відеоспостереження розмістити на великій висоті або в місцях, куди не дістатися без спеціального обладнання, то подібне рішення, по-перше, значно знизить можливість несанкціонованого доступу до них, а по-друге, забезпечить більш широкий кут огляду для кожної з камер, завдяки чому можна буде обмежитися меншою їх кількістю, тобто заощадити на вартості основного обладнання.
датчики руху
Такі пристрої коштують не надто дорого, проте з їх допомогою можна значною мірою підвищити ефективність домашньої системи відеоспостереження. У поєднанні з камерами, що оснащені підсвіткою та об’єктивами нічного бачення, охоронною сигналізацією та якісним вуличним освітленням датчики руху дають змогу своєчасно виявити пересування та інші дії зловмисників у будь-який час доби та в за будь-якої видимості. Найчастіше фахівці рекомендують в обов’язковому порядку встановлювати датчики руху на задньому дворі будинку та в інших місцях, які погано простежуються з вулиці, і де сусідам чи/або співробітникам служби охорони важче помітити сторонніх людей.
професійні знання та досвід
Ми вже відзначили, що навіть найдорожча система відеоспостереження не буде працювати належним чином, якщо хоча б одна з її камер встановлена не там або не так. Отже не варто ризикувати без крайньої на те потреби і покладатися на власну обізнаність в питаннях сучасної безпеки, якщо прямого і безпосереднього відношення до цієї області ви не маєте.